Доброго дня! Мене звати Трішина Вікторія Миколаївна

Рада вітати Вас на своїй персональній сторінці. Матеріали, розміщені в блозі, можуть стати корисними для всіх учасників корекційного процесу: педагогів, вихователів, батьків.

среда, 23 марта 2016 г.

Застосування видів нетрадиційного масажу рук дитини на корекційному занятті з прийменником

Автор Трішина В. М.
вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель логопедичного пункту при Яготинському НВК №2 Яготинської районної ради Київської області

Тема:  Застосування видів нетрадиційного масажу рук дитини на корекційному занятті з прийменником

Мета: Розвивати мілку моторику пальців, нормалізувати тонус мязів голосового, дихального та артикуляційного апарату, розвиток мовлення, уваги, фонематичного слуху. Ознайомити дітей з прийменником, вчити писати «маленькі» слова окремо від інших слів

Хід заняття
1. Просторове значення прийменника
  Діти, підніміться з-за парт. Підійдіть до мене. Вишикуйтесь в шеренгу біля дошки.
  Дайте відповіді на запитання.
  Хто стоїть за…?
  Хто стоїть між…? Поряд…? Перед…?
  Добре, дітки, сідайте.
  Коли ми виконували це завдання, я виділяла маленькі слова за, між, поряд, перед, поруч. Сьогодні ми з вами і будемо говорити саме за ці слова, які уточнюють, де саме стоїть той чи інший учень, де саме потрібно покласти предмет, іграшку, без яких наша мова стає незрозумілою.

2. Семантичне значення прийменника
  Розсмістіть іграшки в різних місцях кабінету.
  Діти відповідають на питання про місцезнаходження іграшки. Складають речення, записують на дошці і в зошиті. Виділяють маленьке слово.

3. У вас на парті лежать горішки, шишки, мішечки з квасолею.
Візьміть в руки  горішок і маркер, і намалюйте горішку личку. А тепер візьмемо цей горішок в долоньку і виконаємо вправи, читаючи віршик:
Наш горішок – мандрівник,
Мандрувати здавна звик,
Він ліворуч помандрує –
Разом з ними потанцює,
Далі він мандрує в гори,
В гори і долини,
А в долині наш горішок
квіточку зустріне.
Він до неї посміхнеться,
До пелюсточок торкнеться
Та вже час і повертати.
Тут і вечір опустився
Наш горішок геть стомився,
І додому покотився.

 - А тепер покладіть горішки на парту. Давайте придумаємо речення із цим словом. І обовязково в цьому реченні повинно бути маленьке слово.

  Горішок росте на горісі.
Яке маленьке слово в цьому реченні?
  На зиму білки запасають горіхи.
  Під деревом лежить багато горіхів.
Записати речення самостійно в зошитах, виділити прийменник.
Запамятайте! Маленьке слово з наступним пишеться окремо.

4. Робота на дошці.
Вставити прийменники:
… дорозі йшов дідусь … з паличкою.
… стежині діти бігли … лісу.
Барсук живе … галявині … дуба.
Оля витягла книги … портфеля … стіл.
… лісі діти каталися … гірки … санчатах.

5. Пригадати маленькі слова з букв по кількості крапок, записати в зошит, виділити їх зеленим кольором.
…, …, …, … .
В, у, до, по, на, над, під, без, про, між, з-під, біля, з-за, через, поруч, поряд.

6. Виправити помилки.
Ваза стояла по столі.
За небі світить сонце.
На Олі олівець.

7. Виправити помилки. Звернути увагу на те, що прийменник вимагає від іменника певної морфологічної форми.
Човен пливе від берегом.
Кіт сидить на дах.
Діти сіли на санчат.
Діти повернулися із театр.

8. Візьміть в руки шишки. І виконаємо вправи, читаючи віршик.
Шишка впала,
Не розбилась,
Шишка в трави закотилась,
І іду, іду, іду,
Шишечку соснову я в траві знайду.
Шишечка соснова,
Шишка ялинкова.
Шишки люблять білки,
З ними грають дітки.

9. Мішечок з квасолею. Перебираємо квасолинки, рахуємо. Мішечком робимо масаж долоньок.


10. «Їжачок». Аплікатор Ляпко.
Їжачок, їжачок,
Поколи нам ручки.
Поколи, поколи,
Щоб міцнішими були пучки.

  Діти, що значить слово «пучки»? Скласти речення з цим словом.

11. Гра з мячем «Навпаки».
В поле – з поля;
Над вікном – під вікном;
До дверей – від дверей;
Перед уроком – після уроку.

12. Накреслити схеми речень, виділити прийменники.
Мураха сховалася під листом.
______ _______ під ______.

По небу пливуть хмари.
По ____ ______ ____.

Верби ростуть біля річки.
_____ _______ біля _____.

Яблуко впало з гілки.
_____ ______ з _____.


13. Підсумок.

  Діти, що вам найбільше сподобалося на занятті? Про що саме ми сьогодні говорили? Я думаю, що ми з вами запамятаємо, що «маленькі» слова мають своє значення, товаришують з іншими словами і пишуться завжди окремо.

Комментариев нет:

Отправить комментарий